dna-blog-sport-dieta-id

Vyberám správny šport pre svoje dieťa

Vyberám správny šport pre svoje dieťa

Po predkoch nededíme len výšku, alebo riziko chorôb, ale aj červené či biele svaly. Jedni sú silové a rýchlostné a druhé zas vydržia dlhodobú záťaž. Hokejista potrebuje oboje. Výdrž na celý zápas i silu na zrýchlenie, akciu a strelu. Bežcovi, ktorému ide o rýchlosť treba tie biele “fast-twitch” svalové vlákna. Vzpieračovi zas iba červené, viac okysličované, svaly.

Virtuálny a presladený svet mládeže

Pokles kondičky dnešných detí potvrdí každý telocvikár. Nemusí byť ani profesionálny klubový tréner. Môže za to náš rýchly a pohodlný životný štýl. Omnoho viac času trávia deti pred televízorom a monitorom počítača ako na dvore s rovesníkmi. Do školy a zo školy ich rodičia vozia. Ak dieťa chodí na nejaký šport, má často problém so životosprávou. Tréneri hovoria aj o alkohole a iných neduhoch u mladých športovcov, ktorým to zatvára dvere do reprezentácie a kvalitnejších súťaží. Ak má človek motiváciu v športe rásť a dostane do ruky presnú analýzu, ako sa jeho telo dokáže detoxikovať, ktoré potraviny mu škodia a ktoré naopak podporujú jeho výkonnosť, ľahšie sa donúti k prísnej životospráve športovca. Stačí dať otestovať svoje sliny. DNA test vo výsledku odhalí návod ako sa presne stravovať a kde pritvrdiť v tréningu.

Hlavne nech sa hýbu, ale v puberte už treba zabrať

U malých detí je dôležité, aby sa hýbali. Netreba ešte špekulovať pri akom športe raz dieťa skončí. Ak rodičia chcú, aby dieťa športovalo, môžu ho zapísať príklad do hokejového krúžku. Podstatná je  všeobecneá športová príprava.  Ak šport decko baví a má talent, okolo 12. roku prichádza zlom, kedy sa treba rozhodnúť pre druh športu, v ktorom už chce dieťa dosahovať perfektné výsledky a rásť. Vybrať správny šport pre dieťa v tomto veku, môže pomôcť génová analýza SPORT SENSOR, ktorá odhalí dedičné predispozície podľa druhu svalových vlákien. Či ich dieťa dostalo do vienka pre silový alebo vytrvalostný šport. V prvom rade DNA test odhalí talent na druh športu, ukáže najvhodnejšiu stratégiu pre tréning a najideálnejšiu stravu pre daného jednotlivca. Keďže sme každý jedinečný, máme iné potreby pre svoje telo. A súťaže dnes vyhráva predovšetkým BIOCHÉMIA a GENETIKA.