pupava

Liek na alergiu neexistuje, kľúčom je prevencia

Liek na alergiu neexistuje, kľúčom je prevencia

8. júl – Svetový deň alergií (od r. 2005): informovanosť a prevencia.

Alergia je porucha imunitného systému. Keďže imunita leží v našich slizniciach, z toho 70% v tráviacom trakte, alergie často spôsobuje to, čo a kedy jeme. Základ máme v génoch, ale to, či sa alergia prejaví záleží na životnom štýle a stravovaní. O prejave génov sa rozhoduje už v tehotenstve a v prvých mesiacoch bábätka. Už vtedy sa začína prevencia.

Podľa informácií Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) má na viac ako 40% slovenskej populácie alergiu. Najčastejšou je alergická nádcha. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), alergické ochorenia sú štvrté najčastejšie na svete a približne 300 miliónov ľudí trpí na astmu. Astma je zároveň najčastejšie chronické ochorenie u detí. Alergie zodpovedajú za približne 250 tisíc predčasných úmrtí.

Alergia je precitlivenosť imunitného systému na cudzorodé látky, ktoré zvyčajne nie sú nebezpečné (alergény). Imunitný systém tvorí protilátky na alergény pri prvom kontakte. Každý nasledujúci kontakt už sprevádza ochranná reakcia (symptóm).

Keď sa alergia podchytí čo najskôr, dá sa jej predchádzať a zmierňovať jej prejavy. Môže sa totiž rozvinúť kedykoľvek v živote. Génová analýza je preto ideálnym nástrojom prevencie. Podľa vzorky krvi sa dozviete svoju citlivosťna viac ako 100 alergénov (potraviny, pele kvetín a stromov, roztoče, šváby, hmyz, srsť/koža/exkrementy zvierat, chemické látky, liečivá, konzervanty). Zistíte, ktorým potravinám sa vyhýbať, aby sa u vás alergia nerozvinula.

Výhodou genetického testu Allergy Sensor je predovšetkým to, že pacient nie je vystavený žiadnym alergénom, a tak mu nehrozí priama alergická reakcia. Testujeme iba vzorku krvi, nepicháme alergény priamo pacientovi. A nemôže dôjsť ku kontaminácií inými alergénmi.

Vaša DNA  určuje profil citlivosti na alergény.  Allergy Sensor umožňuje zistiť prípadné krížové, či viacnásobné reakcie. Napr. ľudia alergickí na brezový peľ často netolerujú jedlo z podobnými látkami (napr. jablká, mrkvu alebo zeler).

Svetový deň alergií má zvýšiť informovanosť o alergiách a podporiť prevenciu znižovaním alergénov.