Užívať vitamíny pre lepšiu imunitu môže byť hotová veda

Zmes mikroživín vytvorená podľa génov obsahuje vitamíny pre lepšiu imunitu. V tejto zmesi sú použité mikrotransportéri. Mikrotransportéri sú malé guľôčky, do ktorých sú „zabalené“ vitamíny a minerály počas spracovania. To umožňuje jednoduché namiešanie rôznych množstiev mikroživín. 

Pre niektorých ľudí sa namieša výsledná zmes mikroživín s vyšším podielom mikrotransportérov obsahujúcich vitamín C, pre iných zas s vyšším podielom mikrotransportérov obsahujúcich vápnik. Akýkoľvek recept je možné vytvoriť rýchlo a presne pomocou cielenej zmesi mikroživín. Navyše, mikroživiny sú lepšie chránené pred kyslíkom „zabalením“ do pevných mikrotrasportérov a v porovnaní s rozpustenými mikroživinami zostávajú oveľa dlhšie stabilné.

Optimalizovaná absorpcia do krvného obehu

Správna absorpcia mikroživín je zložitou oblasťou, pretože mnohé z látok si môžu navzájom brániť absorpcii. Preto má veľký význam, kde a akou rýchlosťou sa mikroelementy uvoľňujú v čreve, aby napríklad naozaj pôsobili vitamíny pre lepšiu imunitu.

Štandardné mikroživiny: Vzájomná inhibícia absorpcie 

Mikrotransportéri nedovolia zinku uvoľniť sa tam kde vápnik, ale prenesú ho v čreve ďalej.

Blokovanie absorpcie určitých mikroživín

Určité mikroživiny sa vstrebávajú v tele rovnakými kanálmi. Dobrým príkladom je vápnik a zinok. Ak sa prášková zmes vápnik/zinok užíva prostredníctvom želatínovej kapsule, obidve zložky sa uvoľnia v čreve naraz. Črevná sliznica potom začne absorbovať vápnik, ktorý býva dávkovaný v podstatne väčšom množstve. Vápnik využíva určité obmedzené spôsoby absorpcie. Zinok, ktorý by sa tiež mal absorbovať prostredníctvom týchto kanálov, je blokovaný množstvom vápnika. V mnohých prípadoch zostane v čreve, kým sa nevylúči. Preto, určité mikroživiny sa nemôžu podávať spolu a v rovnakej forme. A práve zinok a vitamín C sú dobré vitamíny pre lepšiu munitu. Treba na to myslieť pri užívaní zmesí vitamínov vo forme šumivých tabliet alebo želatínových kapsúl, napríklad zmesi vápnika a zinku.

NutriMe Complete – optimalizované absorpčné vlastnosti

Vitamíny pre lepšiu imunitu
Vápnik a zinok majú samostatné mikrotransportéri.

Fyzicky oddelená distribúcia pre lepšiu absorpciu

Mikrotransportéri sú navrhnuté tak, aby vzájomne blokujúce sa látky neboli obsiahnuté v rovnakých peletách. Takto sa vápnik uvoľňuje na jednom mieste v čreve a zinok sa uvoľňuje na inom mieste. Týmto spôsobom sa každá z mikroživín dopraví na rôzne vzdialenosti v čreve a tam za začne uvoľňovať bez kontaktu s inou mikroživinou. Inhibícia absorpcie je znížená na minimum. Vďaka pomalému uvoľňovaniu mikronutrientov nie sú absorpčné kanály preťažené a mikroživiny sa uvoľňujú pomaly a stabilnou mierou.

Optimalizované vstrebávanie, aby slúžili vitamíny pre lepšiu imunitu 

Efektívna distribúcia vitamínov pre lepšiu imunitu.
Efektívna distribúcia vitamínov pre lepšiu imunitu.

Je tiež známe, že určité mikroživiny môžu navzájom zvyšovať absorpciu. To je dôvod, prečo sú uvoľňované spolu z rovnakého mikrotransportéra. Je to, napríklad, prípad vitamínu D a vápnika.

Niektoré vitamíny rozpustné v tukoch, ako napríklad vitamín E, potrebujú tuky, aby sa mohli absorbovať do tela. Z tohto dôvodu sa často odporúča užívať prípravky vitamínu E s jedlom obsahujúcim tuky. Mikrotransportéri dokážu uchovať vitamín E hodiny, až kým nepríde do kontaktu s tukom. Vitamín sa môže vstrebať neskôr. Pred jedlom sa vstrebáva v menšej miere kombináciou s Omega 3 alebo s fytosterolmi.

Správna starostlivosť počas celého dňa

Nesprávne dávkovanie môže rýchlo naznačovať, že telo nie je dostatočne zásobené mikroživinami. A teda nie sú napoprespech ani vitamíny pre lepšiu imunitu. Doplnky mikroživín majú zabezpečiť, aby sa do tela sa v správnom čase uvoľňovali správne mikroživiny v správnej dávke.

Štandardné vitamíny pre lepšiu imunitu: telo ich metabolizuje rýchlo

Väčšina prípravkov s mikroživinami sa okamžite rozpuspúšťa vo vode a sú preto okamžite uvoľnené v čreve a absorbované do krvného obehu. Má niekoľko dôležitých nevýhod: vitamín C sa rýchlo vylučuje z tela; pri polčase rozpadu 30 minút telo stratí polovicu celkového vitamínu C z krvi každú pol hodinu. Z typického denného množstva 80 mg vitamínu C zostáva po 2 hodinách v tele približne iba 5 mg a po 4 hodinách menej ako 1 mg.

 

NutriMe Complete – trvalé zásobovanie

Pretože telo rozkladá vitamín C veľmi rýchlo, je potrebné dodávať telu nepretržite vitamínu C v malých množstvách. Mikrotransportéri boli skonštruované tak, že pomaly uvoľňujú vitamíny a minerály do tela po celý deň. Týmto spôsobom je telo neustále zásobované optimálnou dávkou vitamínu C počas dňa.

Vitamíny pre lepšiu imunitu