Kozmetika na mieru sa vyrába podľa génov

Niektoré mikroživiny môžu preniknúť cez pokožku a rozvíjajú tam svoj účinok. Na výrazné zlepšenie ich príjmu sa využíva kozmetika na mieru a používajú sa rôzne technológie. Niektoré účinné látky sú balené v lipozómoch alebo mikronosičoch, a tak dosahujú vyššiu schopnosť zapôsobiť v organizme. BeautyMe navyše používa omnoho vyššiu koncentráciu živín, ako je tomu v prípade mnohých konvenčných kozmetických výrobkov.

Kozmetika na mieru má optimálne absorpčné vlastnosti

Celá rada BeautyMe: denné a nočné sérum, telové mlieko

Pri výrobe kozmetiky je, okrem správneho zloženia, dôležité mať na pamäti aj citlivosť pokožky. Zatiaľ čo niektoré účinné látky môžu ľahko preniknúť cez pokožku, iné vyžadujú špeciálne spracovanie. V týchto prípadoch sa musia absorbovať potravou, aby sa prostredníctvom krvného zásobenia pokožky dostali k bunkám zvnútra. Mikrotransportná technológia uľahčuje pomalé uvoľňovanie živín v čreve v priebehu dňa. Tým sa zabezpečí optimálne zásobovanie počas celého dňa. Zatiaľ čo iné látky, ako napríklad koenzým Q10, sú balené v lipozómoch. Týmto spôsobom sú v kozmetickej rade BeautyMe a BeautyMe Complete zvýšené absorpčné vlastnosti aktívnych zložiek niekoľkonásobne. To posúva produkty na mieru podľa génov, BeautyMe, na značne vyššiu úroveň oproti mnohým iným kozmetikám na trhu. 

Vysoko kvalitné suroviny rôzneho pôvodu

Pri výrobe personalizovanej kozmetiky na mieru pre jednotlivca, BeautyMe, sú, vždy, keď je to možné, používané účinné látky z biologických zdrojov – z prírody. Obvykle ich charakterizuje vyššia miera prijatia organizmom. Všeobecne sú tiež lepšie znášané. Nie všetky účinné látky sú však dostupné v správnej forme z biologických zdrojov. Z tohto dôvodu sú niektoré mikroživiny dopĺňané do kozmetiky aj farmaceuticky vyrábanými látkami. Majú približne 20-percentný podiel.

Výhodou takéhoto zloženia je čo najlepšia účinnosť osobnéhom kozmetického výrobku, pretože umožňuje optimálne ťažiť z výhod obidvoch surovinových zdrojov.

Oboje, suroviny a ich dodávatelia, musia spĺňať vysoké štandardy kvality, aby boli spôsobilé pre kozmetickú výrobu na mieru podľa génov v laboratóriách Novogenia.

Čím je kozmetika na mieru od výrobcu Novogenia výnimočná:

  • maximálna bezpečnosť vďaka prísnej kontrole kvality
  • optimálna účinnosť vďaka individuálne prispôsobenému zloženiu
  • vysoko kvalitné suroviny pre vynikajúcu zlúčiteľnosť
  • výrazne vyššia koncentrácia účinných látok oproti konvenčnej kozmetike
  • vysoký štandard výroby

BeautyMe nie je vhodný pre vegeteriánov a vegánov, pretože obsahuje včelí vosk a rybí olej pre Omega3 mastné kyseliny.

Vysoko kvalitná kozmetika na mieru z Rakúska

Novogenia  sa špecializuje na výrobu a vývoj personalizovanej kozmetiky. Na tento účel používa génovú analýzu a na základe jej výsledkov zostavuje individuálnu zmes aktívnych prísad. Tak môže každý zákazník získať optimálne výhody zo svojho osobného kozmetického výrobku.

Laboratóriá a výrobný závod Novogenia

Cetrifikované laborátóriá medicínskej genetiky a výrobný závod kozmetiky BeautyMe sú pod jednou strechou v rakúskom Salzburgu. Na ploche 1000m2 sa vyrába kozmetika na mieru podľa génov využitím najmodernejších technológií na transformáciu vysoko kvalitných surovín. Jednotlivé zmesi pre individuálnych zákazníkov sú miešané pod kontrolou počítača, zatiaľ čo informácie o konkrétnom produkte a výsledok génovej analýzy sú generované úplne automaticky na pozadí.

V súčasnej dobe je výrobná kapacita 20 000 individualizovaných sér mesačne. V krátkodobom horizonte sa zvýši na 200 000.

Výrobu sprevádzajú prísne kontroly kvality

Predtým, ako konečný kozmetický výrobok opustí výrobu, prejde celkom približne 25 kontrolami kvality. Prvým krokom je výber dodávateľov a kontrola jednotlivých surovín. Pred prijatím surovín sa testuje ich koncentrácia účinných látok, polycyklické aromatické uhľovodíky a ťažké kovy a podrobia sa mikrobiologickému testovaniu.

Jedna z kontrol kvality…

Okrem toho sa všetky výrobné šarže koncentrátov surovín testujú na obsah účinných látok a mikrobiológiu. Každá jednotlivá zmes sa ešte skúma jednotlivo.

Dokonale upravená voda

Voda, ktorá sa používa  vo výrobnom procese kozmetiky na mieru podľa génov, BeautyMe, je odsoľovaná reverznou osmózou. Aby sa úplne odstránili existujúce zvyšky soli. Potom sa voda dvakrát destiluje a následne sa uchováva pri 80°C. To umožňuje spoľahlivo zabrániť rastu baktérií a zabezpečiť vynikajúcu kvalitu vody pre kozmetickú výrobu.

Kozmetika na mieru podľa génov BeautyMe je obzvlášť šetrná k pokožke a absolútne bezpečná. 

Dôvody starnutia pleti

Starnutie pokožky ovplyvňuje veľa faktorov, ako napríklad nezdravý životný štýl (pokožka fajčiarov starne omnoho rýchlejšie ako pokožka nefajčiarov), nezdravá strava, nevhodná starostlivosť o pokožku, nadmerné vystavovanie sa UV žiareniu. To však nie je všetko, pretože dve osoby s úplne rovnakým životným štýlom môžu mať rôzne prejavy starnutia pokožky.

Ako gény ovplyvňujú starnutie pokožky

Dnes už vieme, že stanutie pokožky neovplyvňuje len životný štýl človeka, ale aj gény. Tieto individuálne rozdiely sú často významné a majú výrazný vplyv na proces starnutia. V súčasnosti je známe, že viac ako 20 génových variácií ovplyvňuje vyše 8 rôznych faktorov starnutia pokožky.

Ako funguje Beauty Sensor

Beauty Sensor analyzuje gény súvisiace so starnutím pokožky zo vzorky slín zaslanej do laboratória. Týmto spôsobom je možné určiť individuálny stav génov a ich vplyv na najkritickejšie faktory pre starnutie pleti. Okrem iného preveruje rozklad kolagénu, tvorbu kolagénu, schopnosť UV ochrany, hydratáciu pleti, ako aj mieru vplyvu oxidačného stresu. Navyše skúma efekt koenzýmu Q10, individuálnu potrebu selénu a možné poškodenie tkanív spôsobené geneticky podmienenými zápalovými reakciami a biologickým vekom.

Po úspešnej analýze sa sumarizujú všetky výsledky zhrnuté, následne, do zrozumiteľného vyhodnotenia. Report obsahuje podrobné informácie o faktoroch, ktoré spôsobujú problémy so starnutím pokožky a o individuálnej potrebe mikroživín a o ich prispôsobenej dávke. Týmto spôsobom môže Beauty Sensor pomôcť zlepšiť výzor pokožky a spomaliť geneticky podmienený proces starnutia pokožky.

Každý má šancu mať svoju vlastnú kozmetiku

Aby bolo možné zostaviť ideálne zloženie účinných látok, analyzuje sa viac ako 20 génových variácií. To umožňuje vždy presne určiť dávku aktívnej zložky, ktorú užívateľ kozmetiky potrebuje, aby dokázal optimálne zakročiť proti starnutiu svojej pleti.

Plnenie personalizovanej zmesi

Všeobecné odporučenia pre používanie kozmetiky sú veľmi nepresné. Navyše môžu viesť k problémom, ako je intolerancia pokožky. Dôvodom je skutočnosť, že gény osoby používajúcej kozmetiku významne ovplyvňujú osobnú potrebu jednotlivých aktívnych látok.

Práve preto má význam na základe génovej analýzy zostaviť individuálnu zmes účinných látok pre každého a vytvoriť tak kozmetiku na mieru podľa génov pre každého jedného človeka.