Každý môže byť šťastnejší a zdravší.

DNA testy pre prevenciu a efektívnejšiu liečbu dedičných ochorení.

Pozrieť ponuku
Máte otázky?

Zavolajte nám

045 / 53 22 400

Napíšte nám

info@dnasensor.sk

Každý môže byť zdravší a krásny.

Naša ponuka DNA testov pre prevenciu a účinnejšiu liečbu vážnych chorôb.

Srdce a cievy

Srdce a cievy

Ak starnem, alebo zažívam hormonálne zmeny - spájajú sa vo mne rôzne faktory, ktoré dávajú zabrať mojim cievam a srdcu. Trombózy, krvný tlak, infart. A začarovaný kruh liekov, ktoré možno ani nezaberajú. Ako to? Moje gény nie sú aktívne práve v tejto oblasti.

Pozrieť ponuku
Zuby

Zuby

Titanové implantáty moje telo nepríjme. Viem to podľa svojho genetického profilu. Ak sa moje zuby nebudú dať zachrániť a dostatočná ústna hygiena nestačí, ako postupovať? Paradontóza je nemilosrdná. Alebo?

Pozrieť ponuku
HIV

HIV

Nakoľko môžu byť gény odolné voči HIV? Niektoré gény vedia ochrániť pred nákazou. Alebo ak je už obmedzená funkcia imunitného systému, záchranou môže byť genetické zosúladenie liekov pre skutočne efektívnu liečbu.

Pozrieť ponuku
Farmakogenetika

Farmakogenetika

Jeden z najužitočnejších genetických testov ukáže všetky lieky, ktoré  telo nedokáže odbúrať a spôsobujú mi predávkovanie. Navyše, niektoré z nich ani nezaberajú. Ak niekto s depresiou začne užívať lieky, ktoré mu nezaberú a kým nájde s lekárom správnu medikáciu, môže byť neskoro. S génovou analýzou liečiv sa to nestane!

Pozrieť ponuku
Oči

Oči

Až keď sú obe oči poškodené, ukážu sa problémy, ktoré sú diagnostikovateľné. Vek je najrizikovejší faktor a riziko výrazne zvyšuje dedičnosť. Možnosťou je geneticky prispôsobený program prevencie.

Pozrieť ponuku
Onkológia

Onkológia

Keď sa príznaky rakoviny začnú prejavovať je už neskoro. Onkologické diagnózy zasahujúce prsia, prostatu, pľúca, kožu, črevo sprevádzajú ako genetika tak životný štýl, ktorý podporí vrodené riziko. Alebo môže aj problémové gény umlčať.

Pozrieť ponuku
Trávenie

Trávenie

Neznášanlivosť gluténu je na 95% dedičná. S opakovanými zažívacími ťažkosťami sa trápia ľudia s intoleranciou mliečneho cukru. Chronické zápalové ochorenie čreva, známe ako Crohnova choroba, zasiahne jedného zo 700 Európanov. Lekársky asistovaný program na základe génov je cestou k úľave.

Pozrieť ponuku
Pohyb

Pohyb

Kĺby, kosti, vhodný druh pohybu a správna strava určujú možnosti pohybu najmä s narastajúcim vekom. Predpoklad je genetický, realitu ovplyvníme životným štýlom. Kĺby ohrozujú zápalové procesy spúšťané imunitným systémom. Kosti rednú, ak nedokážeme prijať dostatok vápnika zo stravy a premieňať energiu zo slnečného žiarenia na aktívny vitamín D.

Pozrieť ponuku
Metabolizmus

Metabolizmus

Je užitočné poznať genetickú predispozíciu zdedenej choroby látkovej premeny. Každý desiaty Európan môže byť nositeľom. Poruchy látkovej premeny sa ťažko diagnostikujú. Riešením je odhadnúť osobné riziko z DNA.

Pozrieť ponuku
Komplexné medicínske testovanie

Komplexné medicínske testovanie

Všetky genetické analýzy na prevenciu viac ako 35 rôznych ochorení, v jednom balíku, pomôžu predísť rozvinutiu choroby, vybrať optimálnu terapiu, určiť účinky 230 liekov.

Pozrieť ponuku
Neurológia

Neurológia

Depresia, Alzheimerova choroba, schyzofrénia a ADHD sú ochorenia, ktoré výrazne ovplyvňuje genetika. Mám k týmto ochoreniam blízko? Alebo moje deti, alebo rodičia? Prevencia je vedieť, že mám väčšie riziko ako väčšina v okolí. Dám si pozor a prispôsobím svoj život.

Pozrieť ponuku

Spokojní zákazníci

Test podáva nanajvýš vzácne a jasné výpovede o tom, ako mám lepšie zaobchádzať so svojimi genetickými silnými a slabými stránkami.

„Každý test podáva nanajvýš vzácne a jasné výpovede o tom, ako mám lepšie zaobchádzať so svojimi genetickými silnými a slabými stránkami, ako si mám zlepšiť zdravie a výkonnosť a predovšetkým, čo je potrebné ako prevencia. Za veľmi užitočné a praktické považujem NutriMe výživové doplnky. Odporúčal som tieto testy už mnohým priateľom.“

Thomas

Prostredníctvom DNA testu som sa dozvedel, ako som sa mal stravovať, aby som získal optimálnu energiu.

„Je úžasné vedieť, čo by mal človek jesť, aby strácal váhu a aby si zachovával svoju hmotnosť bez toho, aby musel meniť stravovanie. Celé moje telo sa cíti sviežejšie teraz, keď viem akú výživu mi jednotlivé prvky dodávajú a ktorá potravina je pre mňa dobrá. Keď som ešte hrával hokej, vždy som sa divil, ako rôzne som sa …

Terho K.

Veľmi pozitívne ma prekvapilo, že touto zmenou je aj v mojom veku možné schudnúť.

„Najväčší a najnovší poznatok pre mňa bolo rozdelenie bielkovín a sacharidov. Jedla som v poslednom čase príliš veľa sacharidov vo forme müsli tyčiniek, müsli a celozrnných keksíkov. Ich vyhodnotením začala veľká zmena v myslení. Ďalší veľký poznatok pre mňa je aj spotreba kalórií športovou činnosťou. Pokúšam sa teraz naozaj každý deň aspoň 30 minút sa hýbať. Nie je to …

Verena K.

Nebola som si vedomá, že mávam pocit hladu alebo sýtosti.

„Nebola som si vedomá, že mávam pocit hladu alebo sýtosti. Až keď som dostala vyhodnotenie, začala som na to dbať a naozaj je to tak. Veľmi zaujímavá je tiež téma „typ pre budovanie svalstva“, či „športovo-kalorický typ“, pretože mám rada šport a viem, že to robím dobre. Typová analýza mi bola nápomocná a už ju mám teraz vžitú.“

Carima V.

Bola som veľmi prekvapená, že človek môže chudnúť aj napriek sacharidom…

„Bola som veľmi prekvapená, že človek môže chudnúť aj napriek sacharidom a som tiež šokovaná, čo všetko obsahuje tuky. Aj čo sa týka množstva potravín. Vždy som bola toho názoru, že jem málo. Ale teraz budem vedieť viac. Dalo mi to veľmi veľa a každému to môžem len odporúčať. Na začiatku je to ťažké, ale keď si to …

Karola F.

Je zábava sa tým riadiť, lebo neexistujú žiadne priame zákazy, len dobré a menej dobré potraviny.

„Výsledky boli veľmi zaujímavé a dali sa aplikovať jednoduchšie ako som predpokladal. Bolo obdivuhodné, že úspechy boli dosiahnuté už po prvom respektíve druhom dni. Je zábava sa tým riadiť, lebo neexistujú žiadne priame zákazy, len dobré a menej dobré potraviny. Tým je diétovanie oveľa jednoduchšie. Dokonca by som povedal, že to nie je diéta, ale posun smerom k novému …

Christian P.

Už po troch týždňoch som schudla toľko, že som si mohla obliecť nohavice menšie o jednu konfekčnú veľkosť.

„Už som vyskúšala veľa diét. Žiadna z nich ale skutočne nefungovala. Prostredníctvom DNAnutriControl je to oveľa jednoduchšie a môžem aj ako zamestnaná zdravo a dobre jesť. Recepty z portálu s menu sa dajú jednoducho a rýchlo navariť. Kolegyne v našej firme vždy žasnú, keď prídem s novým receptom. Už po troch týždňoch som schudla toľko, že som si mohla …

Franziska

Doteraz som sa pri diétach vždy vyhýbala sacharidom a bola som veľmi prekvapená, že u mňa sacharidy vôbec nevedú k nadváhe.

„Moja génová analýza je napísaná zaujímavo a veľmi podrobne. Predovšetkým údaje na farebnom spektre ma oslovili a boli dobre zrozumiteľné. Doteraz som sa pri diétach vždy vyhýbala sacharidom a bola som veľmi prekvapená, že u mňa sacharidy vôbec nevedú k nadváhe. Teraz jem 5-krát denne namiesto troch. Jem ale menej a nemávam návaly vlčieho hladu. Systém jednotlivých potravinových druhov …

Gabi W.